Seedesüsteem

Seedesüsteem

Väga levinud on seedimisega seotud probleemid, näiteks kõhukinnisus, kõhupuhitus, kõhugaasid ja valulik roojamine. Peaaegu iga viies EL-i elanik kannatab kõhukinnisuse all4.

Kõhukinnisuse korral on häirunud soolestiku võime vabaneda sinna kogunenud jääkidest. Enamik seedehäiretest on seotud toidu (seedeelundkonnale sobimatu toit, liiga vähe kiudaineid ja liiga vähene vedelikutarbimine), elustiili (istuv eluviis) või stressiga. Põhjuseks võivad olla ka teatud ravimid, mis sisaldavad kodeiini või rauda. Ent hea uudis on see, et seedimisega seotud probleemid on käsimüügiravimite ja elustiili muutustega lahendatavad5.

Sanofil on Eestis saadaval käsimüügiravim, mis aitab leevendada kõhukinnisust:
GUTTALAX
Guttalax

naatriumpikosulfaat

GUTTALAX (naatriumpikosulfaat) 7,5 mg/ml suukaudsed tilgad 15 ml ja 30 ml 
Naatriumpikosulfaat on paikselt toimiv lahtisti, mis käärsooles bakteriaalse lõhustumise järgselt stimuleerib jämesoole limaskesta, põhjustades käärsoole peristaltika intensiivistumist. 

Käsimüügiravim. Näidustus: Kõhukinnisus, mis ei ole korrigeeritav dieediga. 

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimisel või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga!
Täiendav teave on saadaval müügiloa hoidjalt: sanofi-aventis Estonia OÜ, Pärnu mnt. 139 E/2 11317 Tallinn, tel 627 3488
X

Me kasutame küpsiseid oma veebilehe käigushoidmiseks, selle sisu optimeerimiseks, analüütilistel eesmärkidel ja sihtgrupi valimiseks. Kui te jätkate meie veebilehel klõpsamist, siis nõustute meie küpsiste kasutusega. Pange tähele, et teil on igal hetkel õigus nõusolek tagasi võtta. Kui soovite rohkem teada meie küpsiste kohta ja kuidas neid kustutada, siis tutvuge meie.  Küpsiste poliitika ja teabe privaatsuse poliitikaga.

OK