Köha ja külmetus

Köha ja külmetus

Pärast nakatumist sümptomite avaldumiseni kulub vaid mõni päev. Külmetushaiguse sümptomid tunduvad tavaliselt kõige raskemad esimesel paaril-kolmel päeval. Külmetushaigus kestab keskmiselt 7–10 päeva, aga võib kesta ka kauem. Ent köha kestab sageli veel kaks või kolm nädalat. (Kui olete juba kaks nädalat köhinud, peate arstiga nõu pidama.)

Külmetushaiguse kõige sagedamad sümptomid on:

  • kurguvalu (see on algava külmetushaiguse varajane tunnus);
  • ninavesisus või -kinnisus; 
  • aevastamine; 
  • köha; 
  • kähe hääl; 
  • üldine halb enesetunne.1

Sanofi pakub käsimüügiravimeid ja toidulisandeid, mis aitavad leevendada külmetushaiguse sümptomeid, näiteks köharavimeid ja imemistablette kurguvalu vastu. Köha ja külmetuse ravimitest on Eestis saadaval järgmised käsimüügiravimid:

LASOLVAN
Lasolvan

ambroksoolvesinikkloriid

LASOLVAN (ambroksoolvesinikkloriid) 15 mg/5 ml siirup 
Ambroksoolil on lima veeldavad ja väljaköhimist kergendavad omadused. Ta vähendab lima viskoossust ja aktiveerib ripsepiteeli liikumist, soodustades röga eritumist hingamisteedest. 

Käsimüügiravim. Näidustus: Röga lahtistamine produktiivse köhaga kulgevate ägedate ja krooniliste bronhopulmonaalsete haiguste 
korral.

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimisel või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga!
Täiendav teave on saadaval müügiloa hoidjalt: sanofi-aventis Estonia OÜ, Pärnu mnt. 139 E/2 11317 Tallinn, tel 627 3488
Köha ja külmetuse leevendajatest on Eestis saadaval järgmised toidulisandid Sanofi portfellist:
Propolki
Propolki
Propolki imemistabletid taruvaiguga: 
Kibuvitsa- ja vaarikaekstraktiga, aaloe- ja ingveriekstraktiga, C-vitamiiniga ning suhkruvaba.
Bronchicum S siirup
Bronchicum S siirup
Bronchicum S siirup 100 ml
Bronchicum S on tüümiani sisaldav siirup, mis turgutab hingamisteede seisundit.
X

Me kasutame küpsiseid oma veebilehe käigushoidmiseks, selle sisu optimeerimiseks, analüütilistel eesmärkidel ja sihtgrupi valimiseks. Kui te jätkate meie veebilehel klõpsamist, siis nõustute meie küpsiste kasutusega. Pange tähele, et teil on igal hetkel õigus nõusolek tagasi võtta. Kui soovite rohkem teada meie küpsiste kohta ja kuidas neid kustutada, siis tutvuge meie.  Küpsiste poliitika ja teabe privaatsuse poliitikaga.

OK