Sanofi teadus- ja arendustegevus

Sanofi teadus- ja arendustegevus

Sanofi on kogu elu jooksul teie tervisepartner. Seepärast peame olema edumeelsed ja julged. Praegusel teadustööl on väga suur mõju 10–15 aasta pärast, kui patsiendid saavad meie uute toodete abil haigusi või sümptomeid ravida, leevendada või ennetada.

Et kogu meie tegevuse tuum on innovatsioon, investeerime igal aastal rohkem kui 15%1 müügitulust teadus- ja arendustöösse. 2020. aastal suurendab Sanofi oma teadus- ja arendustöö iga-aastaste investeeringute mahtu umbes viielt miljardilt eurolt kuue miljardi euroni. 

Hetkel juhib Sanofi Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Aasias nelja suurt teadus- ja arenduskeskust, kus otseselt uuenduste alal on tegev üle 16 000 töötaja. 

Uue ravimi jõudmine heakskiiduni on väga pikaajaline ja kulukas protsess. Ravimi müügiloa taotlemise protsessi juurde kuuluvad kohustusliku osana kliinilised uuringud. Kliinilise uuringu (nimetatakse ka ravimiuuringuks) eesmärk on kontrollida, kas ravimpreparaadi kasutamine on efektiivne ja ohutu. Pärast prekliinilisi uuringuid korraldatavatel kliinilistel uuringutel on kolm põhifaasi2
 

I faasi kliiniline uuring

Tehakse 20–80 tervel vabatahtlikul ja see kestab umbes aasta. I faasi kliinilise uuringuga tahetakse veenduda, et ravi on inimesel kasutades ohutu.

II faasi kliiniline uuring

Viiakse läbi umbes 100–500-l konkreetse haigusega patsiendil ja see kestab umbes kaks aastat. II faasi uuringus tehakse kindlaks ravimi efektiivsus konkreetse haiguse või seisundi ravis. Selle faasi uuringus hinnatakse ka, milline ravimiannus on kõige efektiivsem ja kuidas tuleks seda manustada, samuti ravist saadavat kasu ja riski.

III faasi kliiniline uuring

Tehakse mitmes kohas sadadel kuni tuhandetel patsientidel, et kontrollida varasemate uuringute tulemusi suurematel inimrühmadel. Tihtipeale ei tea patsiendid ja vahel uurijadki, kas nad kasutavad uuritavat ravimit või platseebot / muud ravimit.

Eestis võtavad tervishoiutöötajad osa igal aastal mitmetest Sanofi poolt korraldatud kliinilistest uuringutest.

Kui soovite üksikasjalikumat teavet meie tooteportfelli kohta, külastage ettevõtte veebisaiti

Loe edasi


http://mediaroom.sanofi.com/sanofi-annual-results/
http://www.efpia.eu/about-medicines/development-of-medicines/clinical-trials/
X

Me kasutame küpsiseid oma veebilehe käigushoidmiseks, selle sisu optimeerimiseks, analüütilistel eesmärkidel ja sihtgrupi valimiseks. Kui te jätkate meie veebilehel klõpsamist, siis nõustute meie küpsiste kasutusega. Pange tähele, et teil on igal hetkel õigus nõusolek tagasi võtta. Kui soovite rohkem teada meie küpsiste kohta ja kuidas neid kustutada, siis tutvuge meie.  Küpsiste poliitika ja teabe privaatsuse poliitikaga.

OK